Előszeretettel ajánljuk tagjaink figyelmébe a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Ergonómia és Pszichológia Tanszék munkatársainak tollából megjelent „UX kutatási módszerek“ című könyvet, amely a felhasználói élmény (user experience, UX) fogalmának elméleti hátterét és a szakmához kapcsolódó, gyakorlati kutatási módszereket mutatja be.

A szerzők – Herendy Csilla, Hercegfi Károly, Szabó Bálint és Tóvölgyi Sarolta – célja az volt, hogy közérthető nyelven, de tudományos megalapozottsággal szóljanak minden olvasóhoz. Ennél fogva a könyv egyszerre íródott UX kutatóknak, UX szakmával találkozó vezetőknek, fejlesztőknek és megrendelőknek, termékmenedzsereknek, termékfejlesztéssel foglalkozó marketing szakembereknek, valamint a téma iránt érdeklődő egyetemi hallgatóknak és kutatóknak, illetve az informatika fejlődésének felhasználó-központú trendjei iránt érdeklődőknek.

A UX tervezés ma már, a digitális termékek fejlesztésével foglalkozó szervezetek életben, kiemelten fontos, az ipari gyakorlatban is használható módszerek palettája rendkívül színes a szakmában és az akadémiai életben is. A kiadvány tudományos hátterét és szakmaiságát a lektorok, Dr. Izsó Lajos (professzor emeritus) és Pónya Judit (UX Strategist & Designer), személye is garantálja.

A most megjelent szakkönyv nem csak szakmai szempontok miatt hasznos, hanem a téma magyarországi tudományos feldolgozásában úttörő, több szempontból teljeskörűségre törekvő munka. A munka egyben hiánypótló is, hiszen manapság több helyen is oktatnak UX kutatási módszereket, de sehol nem áll rendelkezésre hozzá egységes magyar nyelvű elméleti tankönyv, gyakorlati kézikönyv. A könyv elérhető keménytáblás változatban és ingyenesen letölthető (PDF) formátumban is.

A keménytáblás fedelű, cérnafűzött kötésű könyv elérhetősége az Edge 2000 Kiadó webáruházában: https://edge2000.hu/konyvek/vezetes/ux-kutatasi-modszerek

A könyv online (PDF) változata ingyenesen elérhető a Műegyetem repozitóriumában: http://hdl.handle.net/10890/57645

A szerzőkről:

Dr. Herendy Csilla: UX kutató és oktató, az NKE docense és a BME Ergonómia és Pszichológia Tanszékének tudományos munkatársa.

Dr. Hercegfi Károly: 1999 óta a BME Ergonómia és Pszichológia Tanszék oktatója, kutatója. Jelenleg tanszékvezető, egyetemi docens. Fő kutatási területe az ember-számítógép interakció, azon belül az empirikus kutatások módszertani palettája.

Dr. Szabó Bálint: Ember-számítógép interakcióval és ergonómiával foglalkozó oktató és kutató, a BME Ergonómia és Pszichológia Tanszék adjunktusa.

Dr. Tóvölgyi Sarolta: Emberközpontú termékmenedzsmenttel foglalkozó oktató és kutató, a BME Ergonómia és Pszichológia Tanszék adjunktusa.